Ledo vonios nauda aktyviai gyvenantiems ar sportuojantiems žmonėms gali būti didelė, jei procedūra atliekama tinkamai. Tačiau prieš pradedant šią techniką, svarbu ją išmanyt.
Atletai, fitneso mėgėjai dažnai po fizinio krūvio renkasi ledo vonią.
Šis metodas dar žinomas kaip panardinimas į šaltą vandenį arba krioterapija. Tikima, kad 10–15 minučių vandenyje, kurio temperatūra yra tarp 10–15 °C, po intensyvių treniruočių ar varžybų padeda mažinti raumenų uždegimus ir skausmus.
5 ledo vonių pranašumai
Jei svarstote dėl ledo vonios, galite domėtis, kokius privalumus jos turi.
Pozityvūs aspektai čia – ledo vonia gali būti naudinga, ypač žmonėms, aktyviai užsiimantiems sportu ar fizine veikla.
Palengvina raumenų skausmą
Pagal Gardnerio teigimus, vienas iš svarbiausių ledo vonios privalumų yra gebėjimas pagerinti kūno savijautą po fizinio krūvio. „Šaltas vanduo gali būti tikras gelbėjimas po intensyvaus pratimo, padedantys sumažinti raumenų skausmą“, – pastebi jis.
Turi teigiamą poveikį centrinei nervų sistemai
Gardneris tvirtina, kad ledo vonios gali stiprinti žmogaus centrinę nervų sistemą, nes jos padeda geriau užmigti, tad ryte jaučiatės žvalūs ir atgaivinti. Be to, tai gali teigiamai paveikti žmogaus reakcijos laiką ir gali pagerinti rezultatus sprogstamumo jėgą treniruotėse.
Mažinamas uždegiminis skausmas
Jey teigimu, šaltas vanduo gali sumažinti vietinio uždegimino atsaką po fizinės veiklos, kas palengvina atsigavimą.
Sumažina šilumos poveikį
Po ledo vonios kūno temperatūra šiek tiek mažėja. Prieš ilgą treniruotę aukštoje temperatūroje ar drėgname ore, ledo vonia gali sumažinti kūno temperatūrą ir taip padėti pagerinti fizinį našumą.
Stiprina klajoklio nervą
Profesionalūs sporto specialistai, pažymi, kad vienas iš ledo vonių privalumų yra galimybė treniruoti klajoklio nervą, kuris vaidina svarbų vaidmenį valdant streso reakcijas. Klajoklio nervas yra glaudžiai susijęs su mūsų gebėjimu tvarkytis su stresu, tad toks treniravimas gali būti labai naudingas.