Šalto vandens terapija ir menstruacijų ciklas

Nors hormoniniai poveikiai, atsirandantys dėl maudynių šaltame vandenyje ar ledo vonioje būdingi beveik visiems, moterys šioje vietoje turi apmąstyti ir tai, kaip stresas sąveikauja su menstruacijų ciklu ir dėl moterų reprodukcinių hormonų poveikio kūno temperatūrai, energijos sąnaudoms ir rudosios riebalinės ląstelės aktyvavimui. Taigi, šalto vandens terapija ir menstruacijų ciklas, ką derėtų apie tai žinoti detaliau, norint mėgautis šalto vandens teikiama nauda ir nepadaryti sau žalos?

Moterys, norinčios įtraukti maudynes šaltame vandenyje į savo rutiną, turėtų suprasti, kaip tai gali sąveikauti su hormonais ir menstruacijų ciklu.

Norėdami tai geriau suprasti, menstruacijų ciklą padalinsime į keturias skirtingas fazes: menstruacijų fazę, folikulinę fazę, ovuliacijos fazę ir liuteininę fazę. Kiekvienai fazei būdingi unikalūs hormonų svyravimai, galintys daryti įtaką kūno reakcijai į stresorius, įskaitant šaltį.

Paaiškinimui, menstruacijų fazė vyksta folikulinės fazės metu. Nors pagrindinis folikulinės fazės tikslas yra pasiruošti ovuliacijai, menstruacijų metu patiriami pojūčiai gali skirtis, todėl apie šią fazę kalbame atskirai.

Toliau pateikiami patarimai kiekvienai menstruacijų ciklo fazei:

FazėKiek laiko atliktiKodėl įgyvendinti
Menstruacijų fazė (1-5 d.)Rekomenduojame praleistiKūnas gali būti jautresnis ekstremalioms temperatūroms, todėl maudynės šaltame vandenyje gali jaustis nekomfortiškai ar net skausmingai.
Folikulinė fazė (6-14 d.)2–3 minutėsGali pagerinti kraujotaką ir energijos lygį.
Ovuliacijos fazė (15-17 d.)1–3 minutėsPalaiko veiklumą ir gerą nuotaiką.
Liuteininė fazė (18-28 d.)30–90 sekundžiųSvarbu neperdozuoti, kad nepablogėtų PMS simptomai.

Menstruacijų fazė (1–5 dienos)

Menstruacijų fazės metu, kai vyksta menstruacijos, kūnas gali būti jautresnis temperatūros pokyčiams.Maudynės šaltame vandenyje menstruacijų metu gali neatrodyti patrauklus metodas, tačiau tai gali padėti sumažinti skausmą, pilvo pūtimą ir uždegimą, todėl tai gali tapti viena natūralių priemonių diskomfortui valdyti.

Tačiau daugumai moterų geriausia apriboti šaltojo panirimo trukmę iki 1 minutės, kad būtų išvengta menstruacijų spazmų sustiprėjimo. Visada rekomenduojama pirmiausia naudoti šilumos terapiją, pavyzdžiui, sauną, karštą dušą ar mankštą, prieš pereinant prie šalčio (tačiau tai daryti palaipsniui). Kai kurioms moterims, pavyzdžiui, sergančioms endometrioze, šaltis gali būti visiškai netinkamas. GĮsiklausykite į savo poreikius ir, jei reikia, atsisakykite šalto vandens terapijos šiuo laikotarpiu, bei pasirinkite kažką komfortiškesnio ir malonesnio šiuo laikotarpiu.

Apskritai kiekviena moteris yra skirtinga, todėl ši fazė yra tinkamas metas klausytis savo kūno ir pasirinkti trumpesnius, mažiau intensyvius ir trumpesnius panirimus į šaltą vandenį, jei tai yra tai, ką jums “sako” jūsų pačios kūnas.

Folikulinė fazė (6–14 dienos)

Folikulinės fazės metu didėjantis estrogeno kiekis gali padidinti energijos lygį ir pagerinti nuotaiką. Ši fazė paprastai yra palankesnė maudynėms šaltame vandenyje, nes kūnas yra prisitaikantis prie temperatūros pokyčių.

Moterys gali mėgautis šaltu vandeniu 2–3 minutes šios fazės metu, nes tai gali pagerinti kraujotaką ir energijos lygį, taip pat pasiruošti kūnui ovuliacijai. Nors galite jausti, kad galite ilgiau išbūti šaltyje, venkite viršyti 10 min.

Ovuliacijos fazė (15–17 dienos)

Ovuliacijos metu estrogeno lygis pasiekia piką, todėl padidėja energija, libido ir vaisingumas. Šaltasis panirimas šiuo metu gali būti ypač gaivinantis, padedantis palaikyti aukštą energijos lygį ir aštrų protą.

Šios fazės metu naudinga šaltuoju panirimu užsiimti 1–3 minutes, siekiant palaikyti veiklumą ir gerą nuotaiką. Daugeliui moterų ši fazė greičiausiai bus pati maloniausia ir patogiausia panirti į šaltą vandenį.

Liuteininė fazė (18–28 dienos)

Liuteininės fazės metu didėjantis progesterono lygis gali sukelti PMS simptomus, tokius kaip nuovargis ir nuotaikos svyravimai. Šalto vandens terapija gali padėti daugeliui moterų valdyti šiuos simptomus – mažinant uždegimą, didinant energiją ir gerinant nuotaiką.

Be to, nors moksliniai tyrimai apie termoreguliaciją moterims vis dar atliekami, didesnis progesterono lygis šios fazės metu gali šiek tiek padidinti kūno temperatūrą, todėl maudynės šaltame vandenyje gali tapti labiau toleruojamos.

Vis dėlto, kadangi kūnas šiuo metu gali būti jautresnis stresoriams, apsvarstykite galimybę apriboti šaltojo panirimo sesijas iki 30–90 sekundžių, kad išvengtumėte simptomų pablogėjimo, ypač artėjant menstruacijoms.

Pažymima, kad šalčio terapijos kritikai teigia, jog tai neturi naudos moterims ir gali sukelti per didelį stresą menstruacijų metu. Tačiau nėra tvirtų įrodymų, pagrindžiančių tokius teiginius, ir tai ignoruoja šalis ir kultūras, kuriose tokia terapijos forma yra praktikuojama šimtmečiais. Nors tiesa, kad padidėjęs stresas gali padidinti kortizolio lygį, galimai paveikdamas progesterono gamybą, tai nėra priežastis teigti, kad šalčio terapija netinkama visoms moterims.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Krepšelis
Krepšelis tuščias

Panašu, jog dar nieko neišsirinkote :)